Februariauktion söndagen den 28/2 klockan 16.

Visning i lokalen:

Fredag 26/2 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 27/2 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 28/2 klockan 12.00 - 15.45

SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Parti äldre diverse, mestadels 1800-tal, 2 penningpungar, textil och stål, klockkedja med graverad sigillsten,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Puderdosa, sköldpadd och silver, 1920-tal,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Humidor, mahogny, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Snusdosa, sköldpadd, 1800-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Noteringshäfte, lackarbete och läder, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Johansson, Jan för Orrefors, ljuslykta, glas med mässingsmontage,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bokstöd, 1 par, skuren wengé (?), Afrika, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Rakspegel, bonat trä och krom, 1960-tal,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
TV, Samsung, 32 tum, LCD
TV, Samsung, 32 tum, LCD
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lockstop, tenn, Tyskland, Louis XVI, sekelskiftet 1800,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Balansvåg, mässing med marmorplatta, 15 Kilogram,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Herrbetjänt, teak, Fratelli Reguetti, 1900-talets mitt,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Amulett, skuren jade, Kina, Qing antagligen 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Ahrström, Folke för GAB Stockholm, shaker, nysilver med bakelitlock,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Brynstål, smide med mässingsbeslag, 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Minnesplakett/brevpress, brons, Napoleons grav,
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ander, Gunnar för Ystad Metall, ljusstakar, 1 par, mässing,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Skrin, trä, senempire, 1800-talets mitt, målad och ristad, kinesicerande dekor,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti diverse, 18-1900-tal, askar, dockor mm,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Plaketter, 1 par, marmor, Italien, 1800-tal,
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Dockmöbler, 3 delar, rotting och glaspärlor, 1950-tal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 400 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 400 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Takampel, mässing med grön glaskupa, så kallad Månskensampel,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
TV, Samsung, 32 tum, LCD
TV, Samsung, 32 tum, LCD
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Thekök, så kallat Hibachi, alm, Japan, Meiji, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Tidskrftshållare, bonat trä, 1900-talets mitt,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Brevklämma för väggmontage, skuret trä med broderad textildekor, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Höglund, Erik för Boda, tillskriven, klädhängare, smide med gjutna, brunfärgade glasplattor,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Förvaringssäck till takbox, Lamborghini,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Loka/seldon, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK