501 (Dräkt?)värja i balja, empiretyp, 1800-tal, förgyllt fäste med dekor av lejonhuvud, putto i kärra mm, svärtad läderbalja med förgylld beslag, total l 91 cm, slitage, kavelplattor saknas
Värdering | 1 100 - 1 200 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |