443 Tabatière, förgylld brons, sannolikt Frankrike, Louis XVI, 1700-talets mitt eller 2 hälft, rektangulärt med dekor av blommor i guld en-trois-couleurs, l 7,5 cm
Värdering | 4 200 - 4 400 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |