Käpp, trä med mässingbeslag, 1800-talets mitt,
Est200 - 300 SEK
Matta, old persisk,
Matta, old persisk,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Herrock, bomull och polyester, Burberry,
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Fåtölj, valnöt med helstoppad klädsel, sekelskiftet 1900,
Est400 - 500 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Blyinfattat fönster, svagt gröntonat glas, 1600-tal (?),
Est2,200 - 2,400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Vallien, Bertil för Boda Åfors, miniatyrvas, glas,
Est200 - 300 SEK
Hålslev, mässing, 17-1800-tal,
Est200 - 300 SEK
Soffbord, rikt skuret trä, Kina, 1900-talets 2 hälft,
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Hurtsar/nattygsbord, 1 par, alm med mässingsbeslag,
Final bid700 SEK
Est500 - 600 SEK
Ilsted, Peter, etsning, "Stampen", opus 36,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Salongsbord, mahogny, 1800-talets mitt,
Est600 - 700 SEK
Hurtsskrivbord, mahogny med delvis läderklädd skiva, 1900-talets 2 hälft,
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid450 SEK
Est600 - 700 SEK
Biblioteksbord, valnöt, 1900-talets 1 hälft,
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid350 SEK
Est500 - 600 SEK
Fintland, Ilona, olja, komposition i blått,
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Takkrona, delvis förgylld metall med prismor, 1900-talets 1 hälft,
Final bid1,300 SEK
Est600 - 700 SEK
Lindström, Bengt, färgserigrafi, figurkomposition,
Est200 - 300 SEK
Okkolin, Aimo för Rihimäen Laasi OY, vas, glas, "Nimipäivä" (Namnsdag),
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Franck, Kaj för Nuutajärvi/Notsjö, vas, glas, "Usva", modellnummer KF106,
Est1,000 - 1,100 SEK
Matta, old Persisk,
Matta, old Persisk,
Est200 - 300 SEK
Est200 - 300 SEK
Est600 - 700 SEK
Väggur, förgyllt trä och stuck, rokokostil,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Brännvinskaraff, klarglas, så kallt "Fyllesvin",
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, skål glas, "Chicko", design 1996,
Final bid500 SEK
Est300 - 400 SEK
Cyrén, Gunnar för Orrefors, skål, gultonad glasmassa,
Est400 - 500 SEK
Sarpaneva, Timo för Opa Oy Mikkeli, Finland, plunta, rostfritt stål,
Est600 - 700 SEK
Wåhlström, Ann för Kosta Boda, objekt, 6 st, sandgjutet glas, sjöstjärnor,
Final bid450 SEK
Est600 - 700 SEK
Data/axelremsväska, canvas med läderdetaljer, Baron,
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Golvur, vitlackerat trä, 1800-talets mitt eller 2 hälft,
Final bid350 SEK
Est500 - 600 SEK
Relief, skuret trä, Indien, 1900-tal,
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Golvur, ek, England George IV, 1800-talets 1 hälft,
Final bid450 SEK
Est600 - 700 SEK
Astronomiskt teleskop i låda, COCO,
Final bid450 SEK
Est600 - 700 SEK
Enarmad bandit, Aristocrat Tic Tac Toe,
Est3,200 - 3,400 SEK
Enarmad bandit, Aristocrat Gold Star, 1970-80-tal,
Est3,200 - 3,400 SEK
Spelkonsol, Atari Theater "Break Out" (Consolette),
Est5,500 - 6,000 SEK
Spelmaskin, Jennings Sun Chief, 25 cent,
Final bid9,000 SEK
Est8,500 - 9,000 SEK
Soffbord, vitlackerat på kromat underrede, ellipsformat,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Wärff, Göran för Kosta, skål, glas,
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est600 - 700 SEK