291 Spegellampett till 2 ljus, förgyllt trä och stuck, högklassigt arbete i empire, omkring 1820, originalglas, brännstämplat IMB för Johan Martin Berg,
spegelfabrikör i Göteborg 1803- ca 1837b 56, krön med omfattande skador, ljusarmar saknas
Värdering | 500 - 600 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |