267 Sockerskrin, porslin, Königliches Porzellan-Fabrik Meissen omkring 1722-23, sockerskrin, avlångt oktogonal form, polykrom och förgylld dekor av ryttare mm, blå underglasyr KPF, l 11 cm, smärre skador
Värdering | 9 000 - 10 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |