138 Kanna, silver med rottinglindat handtag, Ryssland, 1900-talets början, slät med uttag för sil (?), stämplar för Michail och Semen Grachev, St. Petersburg 1908-1917 under Kejserlig
Hovleverantörsstämpel, h 13 cm, vikt 240 gram, initialer AB
Värdering | 2 200 - 2 400 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |