Auktion 24/11 klockan 16

22/11 12 - 19

23/11 12 - 17

24/11 12 - 16

Inkludera avslutade föremål
2d 12h
Startbud1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
2d 12h
Okänd konstnär, akvarell, jugend, sekelskiftet 1900, porträtt av 3 kvinnor, 20 x 9 cm
Startbud1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
2d 12h
Startbud4 400 SEK
Värdering4 600 - 4 800 SEK
2d 12h
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja, storkpar, 29 x 38 cm
Startbud900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
2d 12h
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 12h
Startbud600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
2d 12h
Ebbe, Axel, etsning, "Eva", signerad, synlig pappersstorlek 36 x 44 cm
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 12h
Gustavsson Arvé, Arvid, olja, landskap, signerad, 40 x 59 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 12h
Palme, Einar, olja, vinterlandskap, signerad, 47 x 61 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 12h
Frisk, Thomas, färgetsningar, 2 st, signerade, varierande storlekar
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 12h
Holmberg Jacobsson, Eva, gouache, "Änglabukten (Baie des Anges)", signerad, synlig pappersstorlek 90x68 cm
Startbud500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
2d 12h
Jonson, Sven, färglito, Portalen, signerad och numrerad HC XXXXVII/LX, synlig pappersstorlek 44 x 54 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 12h
Alvar, Suñol, färglito, komposition med duva, signerad och numrerad PA III/XXV, synlig pappersstorlek 66 x 52 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 12h
Taipaleenmäki, Jussi, färglito, "Gula villan", signerad och numrerad 145/260, synlig pappersstorlek 31 x 44 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 12h
Pärni, Ilkka, litografi, komosition, signerad, daterad -93 och numrerad 88/250, 35 x 33 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 12h
Startbud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
2d 12h
Startbud600 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
2d 12h
Startbud500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
2d 12h
Startbud500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
2d 12h
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 12h
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 12h
Startbud600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
2d 12h
Nyström, Helmtrud, färgetsning, "Tulltjänstemännens vårutflykt", signerad, daterad 1976 och numrerad 63/75, pappersstorlek 52 x 49 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 12h
Holmberg Jacobsson, Eva, gouache, "Renoirs trädgård", signerad och daterad -95, synlig pappersstorlek 46x55 cm
Startbud500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
2d 12h
Linderholm, Gösta, litografier, 6 st, signerade
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 12h
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 12h
Startbud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
2d 12h
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 12h
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 12h
Keinen, Imao, träsnitt, fåglar i träd, plansch 30 ur No Kacho Gafu, synlig pappersstorlek 32 x 22 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 12h
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 12h
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 12h
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 12h
Startbud1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
2d 12h
Boêthius, Lars, olja, landskap, signerad, 38 x 46 cm
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 12h
Ljungström, Carl, pastell, "Blåmesar", signerad, synlig pappersstorlek 28 x 21 cm
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 12h
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 12h
Startbud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
2d 12h
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 12h
Glemme, Dagmar, litografi, komposition med golfare, signerad och numrerad 150/150, synlig pappersstorlek 44 x 55 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 12h
Glemme, Dagmar, litografi, komposition med ansikte och fåglar, signerad och numrerad 40/175, pappersstorlek 44 x 30 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 12h
Zielecki, Jan, litografi, äpple vid sjö, signerad och numrerad 79/190, synlig pappersstorlek 44 x 53 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 12h
Persson, Ove, litografi, bygata, signerad och numrerad 301/360, synlig pappersstorlek 41 x 50 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
2d 12h
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 12h
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 12h
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 12h
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
2d 12h
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK