Fredagen 25/10 12 - 19

Lördag 26/10 12 - 17

Söndag 27/10 12 - 16

Auktion 27/10 16.00

SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Palmquist, Sven för Orrefors, skålar 3 st, centrifugerad glasmassa, "Fuga",  design 1953, gjuten signatur, dia 16 - 21 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Moomin Characters för Arabia, Muminmuggar, 6 st, porslin, h 8 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Gustavsberg, 1960-tal, thekoppar 11 st samt underfat 12 st, benporslin, handmålad dekor i oxblodsfärgad glasyr
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Lockurna, porslin, Kina, modern tillverkning, blå underglasyrdekor, höjd 48 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Boda, karaff samt ishink, höjd 17 resp 25 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Nylund, Gunnar & Dahl, Oscar för Lidköping, lockurna, stengods, "Flambé", dekor möjligen ur Gösta Berlings saga, signerad, h 26 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Keramiktavlor, 1 par, höjd 21 cm, mindre nagg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK