Auktion söndag 29/9 klockan 16

Fredag 27/9 klockan 12 - 19

Lördag 28/9 klockan 12 - 17

Söndag 29/9 klockan 12 - 16

Uppsatsskål, porslin, Royal Copenhagen musselmalet helblonde, dia 28 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Garner, Edith Mary, akvarell, Piccadilly Circus, London, signerad, synlig pappersstorlek 35 x 45 cm
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Damarmbandsur, 14 karat rödguld med länk i 18 karat, Safir, total l 16 cm, total vikt 13 gram
Slutpris4 600 SEK
Värdering4 800 - 5 000 SEK
Halskedja med hänge (detta Egypten), 18 karat rödguld, l 40 cm, total vikt 12,3 gram
Slutpris7 000 SEK
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Widerberg, Frans, färglito, "Anitra" ur Peer Gynt-mappen från 1985, signerad och numrerad 27/30, 73 x 53 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Nilsson, Ernst, olja, "Sommarnatt", Övre Slottsgatan Uppsala, signerad och daterad -34, 48 x 61 cm
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Kåge, Wilhelm för Gustavsberg, vas, grönglaserat stengods med silverdekor, "Argenta". dekor av fisk,  modell 978 I, signerad, h 14,5 cm
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris5 500 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Fährm, Evert, olja, stilleben, signerad, 61 x 76 cm
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Rullbandspelare, Tandberg 3541 X
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Armband, silver, Norge, 1900-talets mitt, stämplad Haandarbejde, l 18 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ring, 18 karat rödguld med pärla och vita stenar, ostämplad, innerdiameter 17 mm, vikt 2,3 gram
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Torrestad, Olle  egen verkstad, örhängen 1 par silver med niellodekor, stämplade Halmstad 1956, h 20 mm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hänge, 18 karat rödguld med odlad pärla, h 18 mm, vikt1,3 gram
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ring, 18 karat rödguld med cabochonslipad månsten, stämplad Tre Ge Göteborg 1954, innerdiameter 16 mm, vikt 4,4 gram
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Sjömanskista, bemålat trä, 1900-talets början, längd 88 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK