Auktion söndag 29/9 klockan 16

Fredag 27/9 klockan 12 - 19

Lördag 28/9 klockan 12 - 17

Söndag 29/9 klockan 12 - 16

Parti medaljer, Preussen
Parti medaljer, Preussen
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Reciever, Yamaha RX V661 samt högtalare Proson, 1 par dessa höjd 113 cm
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Sadel, Kiefer
Sadel, Kiefer
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Orup, Bengt för Johansfors, glas, 3 st, "Strikt", design 1953, h 14 cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Sarpaneva, Timo för Iittala, ljusstakar, 5 st, gjutet glas, Festivo, design 1966, signerade,  höjd 12 - 18 cm,
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Okänd italiensk designer, skulptur, glaserat lergods, katt, höjd 56 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Kompressor, Monzun, 1,5 hk,
Kompressor, Monzun, 1,5 hk,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Sabel M/1867 för kavalleri, medföljer balja för trängtrupper, tot längd 111 cm
Slutpris1 700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Okänd designer för Fröseke, väggspegel, ek, etikettsignerad, h 96 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Müller, Otto för Sistrah, taklampa, glas och metall, design 1931-32, diameter 40 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer för Philips, skivspelare, modell 133, lejongul plast
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kohud, garvad, brun-vit, längd 262 cm, mindre skada
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Tidtagarur, Junghans, diameter 54 mm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designern för Tenzo, skoskåp, delvis grålackerat trä, Dot, höjd 128 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Faure, Marie Rosalba, tillskriven, stilleben med kramsfågel, signerad Marie Faure, 26 x 36 cm
Slutpris5 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Flanagan, Barry, linoleumsnitt, "Yacht II", 1983, signerad, numrerad 44/48 och daterad 1983, pappersstorlek 37 x 56 cm
Slutpris5 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Falk, Per, olja, stilleben, signerad, 49 x 55 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Kohud, garvad, brun-vit, längd 250 cm, skada
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Okänd engelsk (?) konstnär, 1800-tal, akvarell, Santa Maria Della Salute, Venedig, otydligt signerad, synlig storlek 38 x 52 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd konstnär, olja, stilleben, signerad KA, 62 x 50 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Mercer, Frederick, akvarell, engelsk bygata, signerad, synlig storlek 30 x 45 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal, arabisk jaktscen, synlig storlek 40 x 50 cm, någon defekt
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd fransk konstnär, 1800-talets slut, olja, stilleben med tofsvipa, signerad Guillaume, 38 x 33 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Okänd designer, vinställ för 6 flaskor, metall, höjd 90 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old persisk, 190 x 125 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Namnbrickor, 2 st, 18 karat rödguld, total vikt 3,6 gram, ägargravyr
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 600 - 1 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd dansk designer, soffa, bonat trä med svart läderklädsel, b 124 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Matservisdelar, cirka 30 delar, B&G "Empire", 12 mattallrikar mm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK