Auktion söndag 29/9 klockan 16

Fredag 27/9 klockan 12 - 19

Lördag 28/9 klockan 12 - 17

Söndag 29/9 klockan 12 - 16

Ring, 18 karat vitguld med 1 åttkantslipad diamant, svensk importstämpel, innerdiameter 16 mm, vikt 1,6 gram
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Ring, 18 karat röd- och vitguld med 6 åttkantslipade diamanter, stämplad Juvel Magnus Henån 1966, innerdiameter15 mm, vikt 3,5 gram
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Halskedja, 18 karat rödguld, svensk importstämpel, l 51 cm, vikt 3,3 gram
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Parti smycken, 14 karat rödguld, Finland, total vikt 6,2 gram, någon defekt
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Ringar, 9 st samt hänge, 18 karat rödguld, total vikt 33,8 gram
Slutpris18 000 SEK
Värdering14 000 - 15 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Matta, semiantik persisk, 155 x 110 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Effektpedal, Bass pod, Line 6, längd 26 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Ferdinand Lundkvist, lampbord, bonat trä och rotfanér, Swedish Grace, 1900-talets 1 hälft, plakettmärkt, l 42 cm
Slutpris5 500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stockhaus, Eva, trägravyr, "Strandäng, Öland", signerad och numrerad 127/330, synlig pappersstorlek 17 x 30 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Ring, Ragnar, olja, komposition, sign o dat 1968, 12 x 32 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Pettersson, Lena, etsning, "Beslutet", signerad, daterad -82 och numrerad 10/175, 47 x 38 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Svensson, Roland, litografi, vintermotiv vid kusten, signerad och numrerad 21/60, synlig pappersstorlek 9 x 25 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Kölare, Nils, litografi, komposition, signerad och numrerad 33/180, synlig pappetsstorlek 36 x 44 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Terrin med lock, diameter 25 cm
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Lundgren, Gillis för IKEA, karmstol, "Eker", rödlackerat trä
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Naur, Albert, olja, blomsterstilleben, signerad och daterad -47, 43 x 43 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Eriksson, Ulf, olja, "Markens rötter, signerad, 53 x 62 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica, vaser, 2 st, signerade, höjd 10 cm
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Halvalliansring, 14 karat vitguld med 8 åttkantslipade diamanter, stämplad Hugo Grün Köpenhamn, innerdiameter 17 mm, vikt 3,9 gram
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Ring, 18 karat vitguld med briljantslipad diamant om cirka 0,65 carat, utländska stämplar, innerdiameter 17 mm, vikt 4,7 gram
Slutpris7 000 SEK
Värdering8 000 - 9 000 SEK
Warmind, Poul, egen verkstad, brosch, sterlingsilver med svart och gul emalj, signerad, l 4 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Bonderup, Claus & Thorup, Torsten för Georg Jensen, damarmbandsur, 18 karat rödguld med originallänk i stål, modellnummer 1346, dia 25 mm, i originaletui
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Skulptur, brons, cire-perdue, Benin eller Senegal, 1900-tal, erotisk scen, l 11 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Matta, old Persisk (?) med bönenisch, 130 x 80 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Matta, semiantik persisk, 190 x 100 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Semiantik/antik, Pou Tou, Kina eller Tibet, dekor av femkloiga drakar mm, 275 x 185 cm, bruksslitage
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matta, semiantik/antik Hamadan(?), 245 x 120 cm, delvis solblekt
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Matta, semiantik Tibet, 150 x 80 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK