Auktion söndag 29/9 klockan 16

Fredag 27/9 klockan 12 - 19

Lördag 28/9 klockan 12 - 17

Söndag 29/9 klockan 12 - 16

Bogusz, Marian, olja ”Dramatische landschaft”, signerad och daterad 1958, 97 x 130 cm
Slutpris24 000 SEK
Värdering22 000 - 24 000 SEK
Holsby, Paul, akryl, "Guldägget", signerad och daterad 1967, 31 x 29 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Skoglund, Gustaf, olja, "Strandlandskap", signerad och daterad 1973, 30 x 40 cm
Slutpris3 600 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Ljungberg, Sven, olja, Ölandsmotiv, signerad, 43 x 65 cm
SlutprisInga bud
Värdering6 000 - 7 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ljungberg, Jonas, olja, "Hög himmel", signerad och daterad 1964, 39 x 29 cm,  a tergo utställningsetikett från Liljevalchs konsthall
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd konstnär, olja, 1900-talets början, utsikt från Katarinahissen mot Skeppsbron, Stockholm, 36 x 41 cm, a tergo äldre auktionsmärkningar
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris10 000 SEK
Värdering11 000 - 12 000 SEK
Grähs, Gillis, olja, landskap med bondgård, signerad och daterad 1935, 27 x 41 cm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering24 000 - 26 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Olson, Axel, litografi, redskap på kaj, signerad och numrerad 32/350, synlig pappersstorlek 26 x 33 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Axel, litografi, "Röd kväll", ur mappen 1967-68, signerad och numrerad 206/310, synlig pappersstorlek 50 x 65 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Ljunggren, Reinhold, efter, offset, Skonaren Linnea, tryckt signatur och numrering 271/310, synlig pappersstorlek 42 x 29 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 8 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Zetterquist, Olle, olja, komposition, signerad och daterad -53, 48 x 60 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Delden, Carl, olja, landskap, signerad, 23 x 34 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Arnolds, Gustav, olja, stilleben, signerad, 38 x 46 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Högström, Kjell, blandteknik, "Collage", signerad, synlig pappersstorlek 20 x 27 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, blandteknik, "Rörelse i tiden", otydligt signerad, synlig pappersstorlek 16 x 19 cm, glas med spicka
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Börjesson, Ansgarius, olja, hundkex, signerad och daterad -61, 31 x 39 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Ring, Ragnar, olja, 'Den ensamma stjärnan', sign o dat 1968, 10 x 33 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Sunnenö, Carina, offset, "Strand", signerad, synlig pappersstorlek 34 x 43 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Reuterswärd, Oscar, färglitografi, Omöjlig figur, signerad och numrerad 115/200, synlig pappersstorlek 57 x 36 cm
Slutpris500 SEK
Värdering660 - 700 SEK
Lindgren, Egil, olja, Borgholms Slottsruin, signerad, 33 x 23 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Csapo, Georges, olja, snötäckt stadsbild med trojka, signerad, 51 x 102 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Ring, Ragnar, olja, 'Efter vårstormen', sign o dat 1967, 22 x 27 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Hafström, Thomas, litografi, komposition med papegoja, signerad och numrerad EA, 63 x 46 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Andersson, Anders Th, Halmstads slott, signerad, daterad 1931 i trycket, synlig pappersstorlek 34 x 45 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Agnell, Olle, etsning, granskog, signerad och numrerad 38/100, synlig pappersstorlek 37 x 47 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK