Visning

28/6 12 - 19

29/6 12 - 17

30/6 12 - 16

SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Bengtsson, Walter, serigrafi på folie, "Cox Pomona & Greve Moltke", signerad och numrerad 33/60, daterad -94, 50 x 70 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Piranesi, Giovanni Battista, kopparstick, Vindicibus et protectoribus Bonarum Artium, ur Vedute di Roma 1756, synlig pappersstorlek 43 x 58 cm, möjligen senare avdrag
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Piranesi, Giovanni Battista, kopparstick, Priscillas grav (felaktigt angiven som Scipios...), ur Vedute di Roma 1756, synlig pappersstorlek 43 x 58 cm, möjligen senare avdrag
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Piranesi, Giovanni Battista, kopparstick, Antiquus circi..., antagligen ur Vedute di Roma 1756, synlig pappersstorlek 43 x 64 cm, möjligen senare avdrag
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Piranesi, Giovanni Battista, kopparstick, Sepolcro delle tre fratelli Curiati...,  ur "Alcune vedute di archi trionfali..." 1778, synlig pappersstorlek 43 x 64 cm, möjligen senare avdrag
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering9 000 - 10 000 SEK
Stefanko, Frank, fotografi, Patti Smith, signerat och numrerat 6/25, synlig bildyta 55 x 45 cm
Slutpris10 000 SEK
Värdering11 000 - 12 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering38 000 - 40 000 SEK
Goldsmith, Lynn, fotografi, Bob Dylan, signerat och numrerat 9/20, synlig bildyta  55 x 41 cm
Slutpris8 000 SEK
Värdering9 000 - 10 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering11 000 - 12 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering19 000 - 20 000 SEK
Svipdag, Elin, olja, Vårflickan, signerad, 100 x 78 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Corneille (egentligen Guillaume Cornelis van Beverloo), färglitografi, "Nue Rouge à l'oiseau", signerad, numrerad 108/200 och daterad -89?, synlig pappersstorlek 50 x 65 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Brassaï, efter, offset, trappa, Paris, 70 x 50 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Ekström, Thea, färglito, komposition, signerad, daterad -71 och numrerad 255/275, pappersstorlek 47 x 63 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Thorén, Esaias, färglito, tuppar, signerad, daterad -53 och numrerad 58/260, synlig pappersstorlek 58 x 68 cm, något gulnad
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Frisk, Thomas, färgserigrafi, Halmia sportbyxor, signerad, daterad -97 och numrerad 8/250, synlig pappersstorlek 48 x 50 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Mörner, Stellan, färglito, "Vår", signerad provtryck, synlig pappersstorlek 32 x 38 cm
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Minfältsmarkör, textil, Tyskland, WWII, med dekor av kranium, h 12 cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Jonson, Sven, färglito, "Bågskytten från Ithaka", ur mappen "Strändernas Svall", signerad Provtryck, synlig pappersstorlek 43 x 50 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Jonson, Sven, färglito, "Avfärden från Calypso", ur mappen "Strändernas Svall", signerad Provtryck, synlig pappersstorlek 50 x 43 cm
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Thorén, Esaias, färglito, Kanna och mask, signerad, daterad -60 och numrerad 68/125, synlig pappersstorlek 60 x 47 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Återkomsten", signerad Litografi särtryck, synlig pappersstorlek 56 x 44 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Berg, Monica, olja, kvinnlig figur, signerad, 100 x 80 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, 1900-tal, olja, landskap, signerad J C Jonas, synlig storlek 28 x 40 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, oljemålningar, 1 par, arabisk respektive italiensk kvinna, signerade, 53 x 19 cm, smärre skador
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal, kustparti med fästning, 16 x 33 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd engelsk konstnär, 1800-talets 2 hälft, mor och barn i snöstorm, otydligt signerad och daterad 1878, 94 x 73 cm, smärre dukskada
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK