Auktion söndagen den 31/3 kl 16

29/3 kl 12 - 19

30/3 kl 12 - 17

31/3 kl 12 - 16

SlutprisInga bud
Värdering3 800 - 4 000 SEK
Uppblåsbar reklamskylt, i form av Cola Zeroflaska, h 125 cm
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Coca Colakyl, i form av Coca Colaflaska, h 175 cm, ej funktionstestad
SlutprisInga bud
Värdering3 800 - 4 000 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Wärff, Göran för Orrefors, ljuslykta, glas, "Polar", etikettmärkt, höjd 16 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Campbell, Louise för Louis Poulsen, taklampa, trycksvarvad och pulverlackerad aluminium, LC Shutters, design 2012, dia 45 cm
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering16 000 - 17 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 400 - 2 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Dessertskedar, 6 st, silver, stämplade Thorvald Marthinsen Tönsberg, total vikt 145 gram
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Berg, Monica, olja, kvinnlig figur, signerad, 100 x 80 cm
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Sabel, helstål, antagligen dansk M/1839 för kavalleri, l 98 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Svärd, heslstål, så kallat Zulfikar, indo-persisk,t 1900-tal, etsad dekor av djur i djungel, l 76 cm
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Treudd, brons, så kallad Trishula, Indien, 18-1900-tal, dekor av Shiva flankerad av mindre gudomligheter, senare monterat på antilophorn, total l 52 cm
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kniv, så kallad Kris (Keris), Indonesien, 1900-tal, damaskerad klinga, fäste med skuren dekor av Ibu Pertiwi, l 48 cm, anlupen, skador
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Hydman, Ulrica för Kosta Boda Atelier, skål, glas, dekor av påklippt orm, signerad, dia 21 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti modernt glas och keramik; Lena Englund, Tapio Wirkkala, Paul Hoff mm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK