25/2 16.00

Visning::

23/2 12-19

24/2 12-17

25/2 12-16

Kökshylla med skäppor i flintgods, 1920-30-tal, längd 42 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Malmsten, Carl för Carl, Tibro, lampbord, ek, brännstämplat, längd 47 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Mathsson, Bruno för Karl Mathsson, matbord, ek, "Maria Flap", design 1934, b 90 cm, längd utfällt 278 cm, smärre fanérskador
Slutpris12 000 SEK
Värdering11 000 - 12 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Vitrinskåp med belysning, mahogny med mässingsbeslag, rokokostil, 1900-talets mitt, h 141 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Pall, Kina, hexagonal form, dekor av lotus och fågel mot svart fond, längd 50 cm
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sidobord, ebenholtzimiterat bemålat trä med benintarsia, renässansstil, sekelskiftet 1900, låda i sarg, längd 64 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Vitrinskåp, mahogny, engelsk stil, 1900-talets 2 hälft, längd 200 cm
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bord, oktogonal, vit marmorskiva med intarsiadekor av blommor, Indien (?), 1900-tal, benställning i trä, längd 51 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Lampbord, Kina, dekor av kvinnor, inlägg av pärlemor, längd 56 cm
Slutpris450 SEK
Värdering40 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Byrå, mahogny med mässingsbeslag, Reprodux, Georgiansk stil, 3 lådor, h 53 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Sideboard/bar, svartlackerat trä med benintarisa, Kina, 1900-talets 2 hälft, uppfällbar topp, b 97 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd dansk designer, 1960-tal, matbord med klaffar, palisander, totalt 135 x 86 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Ekornes, fåtölj med fotpall, ljusbrunt läder, "Stressless"
801
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
802
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Pierre Vandel, Paris, soff- samt lampbord, båda med glasskiva, soffbord längd 105 cm, lampbord 40 x 40 cm, bruksslitage
832
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
840
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK