25/2 16.00

Visning::

23/2 12-19

24/2 12-17

25/2 12-16

Slutpris700 SEK
Värdering800 - 900 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 400 - 2 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Simmulsson, Mari för Uppsala Ekeby, figurin, delvis glaserat lergods, Maja Gräddnos, sittande katt, modellnummer xxxx, signerad, h xx cm
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd konstnär, väggrelief, skuret trä, dekor av människor, Bali, höjd 49 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd Inuitkonstnär, skulptur, täljsten, havsutter, Alaska, längd 10 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Öskar för kanot, skuret trä och flätad bast, Salomonöarna, längd 41 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Skulptur, brons, Shiva, Indien, 1900-talhöjd 23 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Väggrelief, skuren sten, möjligen Asien, höjd 28 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
 höjd 20 cm, skador
Dödsflöjt, delvis bemålat lergods, precolumbiansk (stil?), i form av dödsgudens Mictlantecuhtli huvud, höjd 20 cm, skador
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Hasselberg, Per, efter honom, skulptur, bemålad gips, "Eko", höjd 56 cm, slitage
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, skulptur, delvis bemålad gips, Venus födelse, h 28 cm
807
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
825
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd konstnär, WWII, byster, 1 par, porträtt av general med hustru, signerad TW och daterad 1944, h 18 cm
841
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
845
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
846
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Larson, Lisa för K-Studion, ljusstakar, 3 st, glaserat stengods, signerade och daterade 1993 respektiver 1994, h 13,5 cm
847
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Sahlin, Gunnel för Kosta Boda, skulpturer, 2 st, polykrom glasmassa, citron och pumpa, 1 signerad, l 14 respektive h 11 cm
849
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK