25/2 16.00

Visning::

23/2 12-19

24/2 12-17

25/2 12-16

Point, George, färglitografi, "Portkosme 36", signerad och numrerad 31/40, pappersstorlek 58 x 58 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, 1900,  olja, motiv från Venedig, otydligt signerad, 32 x 40 cm
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Danton, Eduoard, Joseph, efter, heliogravyr, "Afgjutning efter levande modell", ed Heckscher Stockholm 1909, synlig pappersstorlek 67 x 55 cm
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd konstnär, 1900-tal, olja, rokokopersoner i landskap, otydligt signerad, 95 x 63 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd konstnär, olja, motiv från Tunis, otydligt signerad, a tergo daterad -37, 37 x 58 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglitografi, motiv från Halmstad, signerad och numrerad 123/290, synlig pappersstorlek 40 x 52  cm
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Erik, litografi, "Procession", signerad och numrerad 61/300, daterad 1952, synlig pappersstorlek 39 x 51 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hoffman, V, olja, ålandskap med kyrka, signerad och daterad 1905, 26 x 35 cm
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd konstnär, digital print, kretskort, synlig pappersstorlek 90 x 122 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Utställningsaffisch, Miro, Louisiana 98-99, synlig pappersstorlek 39 x 117 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ekman (De Geer Bergenstråhle), Marie-Louise, färgserigrafi, "Bachanal", signerad, numrerad 42/80 och daterad 1980, synlig pappersstorlek 78 x 118 cm
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Hulk, Abraham junior, olja, landskap, signerad, 77 x 51 cm, smärre dukhål
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal, olja på plåt, herde med fårhjord, signerad AB, 10 x 16 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets 1 hälft, olja, kanallandskap med personer och boskap, 29 x 39 cm
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Schlyter, Ulf, 'Ulven', olja på plåt, dekor av djur, signerad och daterad -02, 97 x 47 cm cm
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Okänd konstnär, olja, motiv från Bakken, otydligt signerad och daterad -45, 82 x 100 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd konstnär, möjligen för Teneragruppen, väggrelief av kakelplattor, sammonterade, 32 x 94 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
775
SlutprisInga bud
Värdering18 000 - 20 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering18 000 - 20 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
781
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
833
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
834
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Johansson, Nils, olja, Gamla Stenkrossen Söndrum, signerad och daterad -55, 41 x 33 cm
835
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Persson, Ragnar "RP", olja, tågkupé, signerad, 48 x 36 cm
836
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
837
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK