Januariauktion söndagen den 28/1 kl 16

26/1 kl 12 - 19

27/1 kl 12 - 17

28/1 kl 12 - 16

SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Fåtölj, sk Emmafåtölj, 1900-talets början, kretongklädsel med dekor av blommor
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Okänd designer, antagligen för Glössner & Co, soffbord med glasskiva och belysning, diameter 80 cm
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Okänd designer, serveringsvagn/brickbord, björk med laminatplattor, längd 69 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Prydnadsbord, 1 par, brokig marmorskiva och mässingsdetaljer, diameter 34 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Stackelberg, Elsa för fri form, trädgårdsbord, soffa samt två fåtöljer, furu/redwood med lösa dynor, plakettmärkta, bord l 140 cm, bruksslitage
Slutpris5 500 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Stackelberg, Elsa för fri form, serveringsvagn, furu/redwood, l 100 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stackelberg, Elsa för fri form, fotpall (?) samt pall, furu/redwood, lös dyna, l 70 respektive 55 cm, bruksslitage
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Stackelberg, Elsa för fri form, vil/solstol, furu/redwood, lösa dynor, bruksslitage, 1 spjäla defekt
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Piedestal, grålackerat trä, 1900-talets början, höjd 95 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Pedersen, Bernt, vilstol, ek med lösa dynor, "Kludestolen", design 1965
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK