Novemberauktion söndagen den 26/11 klockan 16.00.

Fredag 24/11 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/11 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/11 klockan 12.00 - 16.00

SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Odén, Bertil, skål, alm
Odén, Bertil, skål, alm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Samovar, mässing, 17-1800-tal, h 50 cm, inkomplett
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 100 SEK
Terrin med lock, nysilver, Berndorff, Österrike, 1800-talets slut, slät modell med graverade initaler under polsk (?) furstekrona, l 30 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Taklampa, brons med infattade, polykroma glas, ottomansk stil, 1800-talets 2 hälft, h 62 cm, enstaka glas saknas
SlutprisInga bud
Värdering2 400 - 2 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 600 - 4 800 SEK
Leksaksbil, bemålat trä, 1940-tal, sedan med gengasaggregat, l 26 cm, smärre defekter
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti EP/singlar, ca 30 st bl.a Elvis, Stones, Beatles mm samt stenkakor, ca 10 st
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Krenchel, Herbert för Torben Ørskov, skålar, 3 st, emaljerat stål och svart fibercement, "Krenit", design 1953, 2 signerade, dia 9, 12,5 respektive 25 cm, smärre kantslitage
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Suntum, Per för Paustian, Köpenhamn, ljusstakar, 1 par, mässing, signerade, dia 12 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bänkvitrin, trä och glas, 1900-talets början, l 100 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Litografier, 1 par, handkolorerade, 1840-tal, i samtida masurbjörkramar, "Des Jägers Hochzeits Fest" respektive "De Jägers Leichenzug", yttermått 31 x 40 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Vril på fot, h 22 cm
Vril på fot, h 22 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Skjutmått i låda, TESA
Skjutmått i låda, TESA
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
B&O, stereomikrofon, typ BM5, total höjd 36 cm, i etui av palisander
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för Vipp, pedalhink, lackerad metall, höjd 37 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Skivspelare, Lenco, L 78
Skivspelare, Lenco, L 78
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Högtalare, 1 par, Wharfdale Diamond 220, 100 W, höjd 32 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Förstärkare A-445, dubbelt kassettdäck CT-W820R, Pioneer, samt CD-spelare, NAD C 521 BEE, med 3 fjärrkontroller
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Högtalare, B&W, Bowers & Wilkins, 2 st, DM 601 S2, 100 W, höjd 36 cm
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
B&O, mikrofon, typ BM6, total höjd 26,5 cm, i etui av palisander
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti tågbanedelar, Märklin, räls, lok, vagnar mm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Flaskskyltar, 6 st, porslin och flintgods; Whisky, Portvin mm, 5 - 7 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 800 - 5 000 SEK
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK