Auktion söndag 24/9 klockan 16

Fredag 22/9 klockan 12 - 19

Lördag 23/9 klockan 12 - 17

Söndag 24/9 klockan 12 - 16

SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lindström, Bengt, färglito, ansikten, signerad och numrerad 65/99, synlig pappersstorlek 74 x 53 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 400 SEK
Sundvall, Gösta, olja spansk stadsvy, signerad, 27 x 22 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Vallman, Uno, olja, isfiske, signerad, 38 x 46 cm
Slutpris2 600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Håfström, Erik, olja, stadsparti, signerad, 89 x 61 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Olson, Axel, färglito, kustklippor, signerad och numrerad 324/350, synlig pappersstorlek 26 x 34 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Olson, Erik, färglito, komposition, signerad, daterad -29(!) och numrerad 253/280, synlig pappersstorlek 24 x 23 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Gerell, Greta, olja, får på Drottningholm, signerad, 39 x 47 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Malmström, August, olja, landskap, a tergo intygad, 41 x 33 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Svipdag, Elin, olja, "Vägen mot Galgberget, Halmstad", signerad, 49 x 50 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Cederberg, Eric, olja, stilleben med päron, signerad, 10 x 25 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering9 000 - 10 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris5 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Wilton, C, olja, 1800-tal, lekande barn, signerad, i sköldpaddsimiterande barockstilram, 24 x 28 cm
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Kirkpatrick, Ethel, färgträsnitt, 2 st, "Early morning in Venice", 1 signerat, bildyta 22,5 x 35 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Boxsius, Sylvan G, färgträsnitt, 4 st, landskap, signerade i trycket, pappersstorlek 32 x 34 cm, smärre marginalrevor
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd konstnär, olja, kvinnoporträtt, otydligt signerad och daterad 1923,  41 x 33 cm, dukskada
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kirkpatrick, Ethel, akvarell, Canal Grande Venedig, a tergo betecknad, "Venice, May 1912, from Giudecca", pappersstorlek 20 x 26 cm, stiftmärken
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Boxsius, Sylvan G, färgträsnitt, "Houghton Bridge, Sussex", omkring 1920, signerat, pappersstorlek 18 x 26 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Grandin, Svän, olja, fjällparti, signerad, 31 x 38 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 500 - 7 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Kirkpatrick, Ethel, färgträsnitt, "Edinburgh Castle", signerat, synlig pappersstorlek 20 x 12,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Kirkpatrick, Ethel, färgträsnitt, 6 st, skeppsvarv, landskap mm, signerade, varierande storlekar
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bargue, Charles efter Toulmouche, Auguste, sepialitografi, mor och barn, 1800-tal, synlig pappersstorlek 56 x 40 cm
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Basler, Marcel, olja, kvinnoporträtt, signerad, 60 x 45 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Carlborg, Rudolf, gouache, schackspelande herrar, signerad och daterad 1945, 35 x 33 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Grahn, Hjalmar, olja, stående akt, signerad, 83 x 65 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Balandina, Ludmila, blandteknik, vas med blommor, signerad, synlig pappersstorlek 58 x 41 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kasiulis, Vytautas, färgträsnitt, musikanter, signerad, synlig pappersstorlek 50 x 65 cm
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK