448 Väggur med slag, skuret och förgyllt trä, rokoko, 1700-talets mitt, dekor av drakvingar, rosor mm, urtavlan signerad Peter (Petter) Lundmarck Stockholm, h 76 cm, smärre defekter, delvis bronserat
Värdering | 5 500 - 6 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |