Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd konstnär, olja, vintermotiv, Åle kvarn?, 16 x 23 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Nerman, Einar, färgoffset, "Tom", signerad och numrerad HC, synlig pappersstorlek 32 x 23 cm, konstnärens son Tom stod modell för "Solstickepojken"
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Reuterswärd, Patrik, olja, landskap, signerad, 39 x 46 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Grahn, Hjalmar, olja, stående akt, signerad, 83 x 65 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Artelius, Helge, akvarell, sagoillustration, signerad 23 x 18 cm
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Korn, Johan Philip, efter honom, 1700-tal, tuschlavering, romanticerande landskap med borg, vattenstämpel tre kronor, synlig pappersstorlek 28 x 38 cm
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Utställningsaffischer, 2 st, offset, Halmstadgruppen samt Chagall, höjd 70 respektive 84 cm
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Vantore, Mogens, olja, dansk landsby, signerad, 69 x 85 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Berlow, Håkon, olja, lantgård med höns, motiv från Botne, 51 x 55 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Hafström, Tomas, färglitografi, festmåltid, signerad och numrerad EA, synlig pappersstorlek 55 x 43 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Luthander, Carl, etsning, Riddarholmen från Söder, signerad, synlig pappersstorlek 23 x 28 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd italiensk konstnär, olja, torgvy, otydligt signerad, 30 x 42 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Legge, Arthur, akvarell, segelfartyg vid kaj, signerad och daterad 1913, synlig pappersstorlek 28 x 22 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK