Okänd konstnär, akvarellerade kostymskisser, 3 st, med pålimmade textilprov, signerade Esbach, totala mått 50 x 38 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Wahlstedt, Astrid, olja, motiv från Nordafrika, signerad, 32 x 34 cm, Wahlstedt utställde bland annat på Liljewalchs
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Frattini, Enrico, olja, rökande pojke, signerad, 40 x 30 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Dupont, Lone, olja, "Ballerina com las piernas bailando", signerad och daterad 92-94, 80 x 64 cm
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Backman, Lotta, litografi, komposition med barkbåt, signerad och numrerad 122/270, synlig pappersstorlek 53 x 29 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Persson, Folke, litografi, fiskebodar, signerad, daterad -56 och numrerad 223/260, synlig pappersstorlek 53 x 76 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Assarsson, Kristina, akryl, "Svunna sommrar", signerad, 38 x 46 cm, säljes till förmån för Röda Korset
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd (spansk?) konstnär, olja med collage, komposition med slott, otydligt signerad, daterad 1990, 96 x 109 cm, säljes till förmån för Röda Korset
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK