Auktion 30/7 16.00.

28/7 12-19

29/7 12-17

30/7 12-16

SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Massagebänk, hopfällbar, total längd 196 cm, 1 handtag defekt
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Golfbag, brunt läder med mässingsbeslag, "The bridge", höjd 90 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Bluetoothhögtalare, Audio pro, Addon BT5, el samt aux-kablar medföljer
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Hög hatt i låda, storlek 57, medföljer kragar och flugor
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väggskåp, bemålat trä, allmogetyp, 1900-talets början, h 63 cm, senare bemålning
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Båtmodell, skuret och bemålat trä och textil, fiskekutter, 1900-talets 1 hälft, total l 50 cm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bordsflaggstång, trä, 1900-talets början, i form av aktermast, dekor av delfiner, h 75 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Huskrucifix, brons, Ryssland, 1800-tal, h 25 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Piedestal, svarvat och skuret trä, nyrenässans, 1800-talets slut, h 100 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Hattask, ljus björk, sekelskiftet 1900, dia 40 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti äldre mässing och koppar
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Bricka, bemålad och bronserad plåt, sekelskiftet 1900, kinesicerande dekor, 65 x 52 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Babushka, bemålat trä, Ryssland, 1980-90-tal, Lenin till Gorbatchew, höjd 4 - 19 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti LP-skivor, ca 20 st, bl.a Hurriganes, Deep Purple, Yes m.m
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti LP-skivor, ca 20 st, bl.a Accept, Deep Purple, Alice Cooper m.m
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti vykort, Sverige, 1900-talets första hälft, mestadels topografi, Sverige
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Ölgås/drake, skuret och bemålat trä, Norge, 18-1900-tal, dekor av blommor samt devis "Drik med måte vil jeg dig råde", l 23 cm
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Tvättkorgar, 2 st, rotting, 1900-talets mitt, l 60 respektive 67 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Uppsatsskål, glas och mässing, Danmark, modern tillverkning, höjd 32 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Reciever, ITT 3501, någon knapp skadad/saknas samt högtalare, 1 par, Superscope
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stort part frimärken och frimärksklipp, delvis postfriska, medföljer aktiebrev
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Aftonväska, svart skinn, spänne i metall och onyx, bredd 32 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Klocka, brons, Erik Morell, Mora, 1900-talets 1 hälft, gjuten signatur, dia 9,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Radiogrammofon, Philips FS 670, medföljer stenkakor bl.a Bill Haley - Rock around the clock, längd 91 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK