Auktion 30/7 16.00.

28/7 12-19

29/7 12-17

30/7 12-16

Parti delvis äldre koppar, 1 låda
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Kulspetspenna, Montblanc för BMW, metall och däckmönstrat gummi, framstår oanvänd i originalförpackning
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Panel, skuret, förgyllt och bemålat trä, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft, höjd 120 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Jordglob med belysning, glas och krom på träsockel, Columbus DUO, 1900-talets 2 hälft, diameter 26 cm
771
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Koffert, lackerad papp med träbeslag, så kallad Amerikakoffert, 1900-talets början, längd 89 cm
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti krus, saltglaserat stengods, Höganäs , Rörstrand mm, höjd 7-21 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
803
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
807
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
810
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
813
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
814
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
815
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
817
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Trofeer, 2 st, råbockar, höjd 37 - 41 cm
825
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
827
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
828
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
831
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
839
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
840
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
843
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
846
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
847
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
848
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Fickurshållare, mässing på alabastersockel, 1800-talets slut, medföljer nyckeldragare, silver, hållare höjd 11 cm
850
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
874
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
876
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kandelabrar till 3 ljus, 1 par, mässing, modern tillverkning, höjd 57 cm
880
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
885
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Parti silversmycken, klockor mm bland annat 2 ljusstakar Hans Agne Jakobsson
889
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fickur, 2 st, samt armbandsur, 1 fickur silver
892
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti EP/singlar, 50-80-talet, ca 60 st
895
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Stort parti CD-skivor och cd-böcker
896
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
TV med fjärrkontroll, 40", Samsung UE 40B7050
899
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
903
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
904
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Spegel, försilvrat trä, art-déco/funkis, 1920-30-tal, h 49 cm
906
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bricka/väggplåt, mässing, barock, möjligen Holland, 16-1700-tal, dekor av kompassros, initialer ZPB mm, dia 48 cm
907
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Måttband, Rabone Chesterman 20 m, i original läderklädda vevhus, bruksslitage, 1 skruv senare
909
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti modelljärnvägsdelar, räls, vagnar lok mm, mestadels Lima
910
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
911
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK