516 Sidenbroderi, sengustavianskt, 1800-talets början, dekor av flicka med körsbär, text: "Je l'attrapperai" samt broderad signatur Helena Catharina Engström och datering 1806, 32 x 44 cm
, i handskuren, bladguldsförgylld ram
Värdering | 3 200 - 3 400 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |