Fredag 24/7 12.00 - 19.00, lördag 25/7 10.00 - 17.00, söndag 26/7 12.00 - 16.00
- BelysningRensa filter
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Taklampa, förgylld metall med prismor, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Taklampa, delvis patinerad och textillindad mässing, art-déco, 1920-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, golvlampa, mässing, 2 ljusarmar, numrerad 4420,
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Industridesign; arbetsbelysning, P W Allen, London,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, vägglampor, 1 par, delvis svartlackerad mässing,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Takkrona, mässing med prismor, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Takkrona, mässing med droppformade prismor, så kallad burkrona, rokokostil,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK