Aprilauktion söndagen den 30/4 klockan 16.

Fredag 28/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 29/4 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 30/4 klockan 12.00 - 16.00

SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Olson, Axel, färgetsning, surrealistisk komposition med kvinna, signerad HC, 23 x 29 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sollar, Akos, olja, "Tidens låsbarhet", signerad och daterad 1975, 65 x 54 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Grahn, Hjalmar, olja, stående akt, signerad, 83 x 65 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Krüger, Einar, olja, motiv från Härjedalen, signerad, 33 x 28 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Gotemark, Eva, olja, "Puma", signerad, 75 x 50 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Gotemark, Eva, olja, "Snö-lejon", signerad, 101 x 60 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Gotemark, Eva, olja, "Lejon-unge", signerad, 101 x 60 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Gotemark, Eva, olja, "Fröken uggla", signerad, 101 x 60 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Ryder, Thomas efter Rigaud, Francois, kopparstick, "King Henry the Fourth" efter Shakespeare, synlig pappersstorlek 55 x 39 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Lewan, Dennis P, olja, landskap, signerad, 30 x 40 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Gotemark, Eva, olja, "Apor", signerad, 101 x 60 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Franke, Ivan, olja, röd amaryllis, signerad, 64 x 27 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Franke, Ivan, olja, komposition, signerad, 92 x 38 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Löfwing, Göran, färglitografi, "Trogna vår bygd", signerad, daterad 2014 och numrerad 83/292, synlig pappersstorlek 43 x 17 cm
Slutpris1 400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Chagall, Marc, utställningsaffischer, offset, 3 st, Geneve 1982 samt Paris 1981, synlig pappersstorlek 65 x 46 cm resp 89 x 57 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets 1 hälft, teckning, man i landskap, otydligt signerad EllA (?) och daterad 1831, synlig pappersstorlek 22 x 27 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Persson, Folke, färglito, flygplats, signerad med dedikation och daterad 59, 46 x 63 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Warhol, Andy, efter honom, poster, "Querell", skapad för Rainer Werner Fassbinders film, synlig pappersstorlek 97x66 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK