Fredag 24/3 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/3 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/3 klockan 12.00 - 16.00

SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Stort parti silver; bägare, fat, supkoppar mm, total vikt 1350 gram, delvis med gravyr
Slutpris4 200 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 800 - 5 000 SEK
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Hemmabiosystem, JM Lab, Cobalt 816S, CC800, 806
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Lundgren, Gillis för IKEA, bänk, palisander på stålben, ”Alpacka” design 1971,
fast hurts med låda, l 80 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Okänd designer, stolar, 2 + 2 st, Danmark, modern tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Klyktelefon, Rikstelefon, 1900-talets 1 hälft, höjd 32 cm
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Fällbord, svarvat, skuret och bemålat trä, barock, 1700-talets 1 hälft, profilerad sarg, l 97 cm, renoverat, vippfunktion saknas
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Herrarmbandsur, 14 karat rödguld med svart läderarmband, Roamer, 1960-tal, dia 35 mm, ägargravyr
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd fransk konstnär, sekelskiftet 1900, stående soldat, 15,5 x 11,5 cm
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Assietter 12 st, porslin, Royal Copenhagen,  Blå Blomst, dia 17 cm
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Just Andersen, Ib, för GAB, skål på fot, tenn, diameter 17 cm, ägargravyr
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för IKEA 1950-tal, stol, bonad bok och böjträ, "Winnie", klädsel defekt
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 100 SEK
Väggur, förgylld metall, Louis XVI-stil, Frankrike, 1900-talets början, h 53 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Thorén, Esaias, färglito, komposition med ansikten,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ohlson, Oscar, olja, porträtt av kvinna
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Fiskspade, silver, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, skaft i King's Pattern, genombrutet blad med dekor av vattenlliljor, stämplad Gustaf Möllenborg Féron Stockholm 1863, l 33 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Praktdosa, förgyllt sterlingsilver, Frankrike, 1900-talets 1 hälft, spetsoval med Bérainornamentik och blommor, infattad gouache med mytologiskt motiv, invändigt förgylld,
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Jerken, Erik, olja, blomsterstilleben, signerad, 55 x 46 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Wejsfelt, Swen för Gustavsberg Studio, vas, glaserat stengods, dekor i blå harpälsglasyr, signerad UNIK och daterad -90 med Studiohand, h 11,5 cm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Wejsfelt, Swen för Gustavsberg Studio, vas, glaserat stengods, dekor i oxblodsfärgad harpälsglasyr, signerad UNIK och daterad -90 med Studiohand, h 12 cm
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Friberg, Berndt för Gustavsberg Studio, vas, glaserat stengods, dekor i grön harpälsglasyr, signerad med Studiohand och med årsbokstav "d" (1962), h 22 cm
Slutpris5 500 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK