Fredag 24/3 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/3 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/3 klockan 12.00 - 16.00

Parti LP-skivor, hårdrock, bl.a Rainbow, Scorpions, Alice Cooper mm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Dragspel, Hagström, Maja, i väska
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris4 800 SEK
Värdering600 - 7 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Onsberg, Ulf, färglitografi, komposition
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Leon, May K, färglitografi, människor i bar, signerad och numrerad 24/260, synlig pappersstorlek 75 x 56 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Berck-vitz, Alain, färglitografi, "Eldorado"
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, skål på fot, blå glasmassa, emaljmålad dekor av kvinnoansikte, signerad h 20 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Matta, semiantik Teke Turkmen, 390 x 265 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Åslund, Acke, krita, häst med hölass, intygad, synlig pappersstorlek 27 x 34 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Åslund, Acke, blandteknik, "Klocka ånn", bär dedikation 1953, signerad och daterad 1930, synlig pappersstorlek 35 x 47 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Bröderna Andersson, soffa, "Örenäs",
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Hattstock, trä och metall, mekanisk, 1900-talets 1 hälft, , höjd 26 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, Tyskland, empire, 1820-30-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Lockurna, fajans, Capodimonte, Neapel, 1900-talets 2 hälft, polykrom reliefdekor, höjd 48 cm, någon nagg
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Delaunay, Sonia (efter henne?), färgserigrafi, "Alphabet", cirka 1970,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Wärff, Göran, för Kosta, ljuslyktor mm, 10 st, glas, Sunflower, design 1974, höjd 8-13 cm
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Larson, Lisa, för JIE, figurin, delvis glaserat lergods, knästående tomte
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, antik Heriz, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK