Fredagen 28/10 12 - 19

Lördag 29/10 10 - 17

Söndag 30/10 12 - 16

Auktion 30/10 16.00

Slutpris2 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bricka, porslin, Meissen, 1900-tal, blå underglasyrdekor i lökmönstret,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Vinägerkanna med lock, porslin, Meissen, 1900-tal,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd engelsk konstnär, 1800-tal, olja, segelfartyg utanför kust,
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Okänd fransk konstnär, 1910-20-tal, mor och barn,
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matta, semiantik Teke Turkmen,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Pennkniv, 18 karat rödguld och stål, USA, 1900-talets början,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ångström, Anna Johanna för Axeco, matta, rölakan, "Aniara",
Slutpris3 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Matta, antik Kazak (?),
Matta, antik Kazak (?),
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Delaunay, Sonia (efter henne?), färgserigrafi, "Alphabet", cirka 1970,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Saltbinge, skuren ek, 1700-tal,
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matskedar, 4 st, silver, gammalsvensk modell, 1700-tal, total vikt 250 gram,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd konstnär, Frankrike, 1800-talets slut, skulptur, patinerad metall, hästar,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, bordslampa, svarvad furu,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, golvlampa, furu,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Lynggaard, Ole, egen verkstad, collier, 3-radigt, odlade, guldfärgade pärlor,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 800 - 5 000 SEK
Parti silver, skedar, mynt mm, total vikt cirka 300 gram,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd fransk konstnär, sekelskiftet 1900, olja, kvinnoporträtt,
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Kihlman, Mikael, olja, komposition med apelsiner,
Slutpris500 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Mat- och kaffeservis, porslin, Maria Björnbär, cirka 70 delar, design 1916,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets mitt eller 2 hälft, kol och täckvitt, kvinna med duvor,
Slutpris600 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Ljusstakar med lösa kandelaberarmar, 1 par, silver, nyrokokostil, 1900-talets mitt,
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Höglund, Erik för Boda Smide, taklampa, svärtat smide och brunt glas,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Matta, semiantik Senneh,
Matta, semiantik Senneh,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Racket, trä med natursenor, möjligen Battledore, 1800-tal,
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Snedklaffsekretär, valnöt och alm, senbarock/rokoko, 1700-talets mitt,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Lassen, Aksel M, olja, "Sommereftermiddag, Dyrnaes,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris8 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer för Rörstrand, ytterfoder, majolika,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Canapé, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Matta, antik Heriz, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Kuddar, 1 par, semiantik Yomud,
Slutpris600 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Norberg, Erik, skulptur, skuret renhorn, same med ren,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK