Laddar...

Januariauktion

Visning:

Fredag 28/1 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 29/1 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 30/1 klockan 12.00 - 15.45

Januariauktion
Avslutad
Toilettebyrå, valnöt, oscariansk, 1800-talets 2 hälft,
349
Toilettebyrå, valnöt, oscariansk, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
Avslutad
Fållbänk, avlutad fur,
355
Fållbänk, avlutad fur,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd designer för Wedgwood, piedestal, majolika, sekelskiftet 1900,
462
Okänd designer för Wedgwood, piedestal, majolika, sekelskiftet 1900,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Fåtölj, skuret och förgyllt trä, Louis XV-stil, möjligen Indien, 1900-tal,
489
Fåtölj, skuret och förgyllt trä, Louis XV-stil, möjligen Indien, 1900-tal,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Bengs, Carina för IKEA, dagbädd/utdragssäng, lackerat trä, Hemnes,
490
Bengs, Carina för IKEA, dagbädd/utdragssäng, lackerat trä, Hemnes,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Okänd designer för Järnforsen, bäddsoffa samt fotpall, modern tillverkning,
515
Okänd designer för Järnforsen, bäddsoffa samt fotpall, modern tillverkning,
Slutpris6 500 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Soffgrupp, 3 delar, bonad björk, nyrokokostil, 1900-talets mitt,
518
Soffgrupp, 3 delar, bonad björk, nyrokokostil, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Okänd designer för RIX-möbler, Alingsås, soffa, tresits,
519
Okänd designer för RIX-möbler, Alingsås, soffa, tresits,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 600 SEK
Avslutad
Soffgrupp, 3 delar, röd konstläderklädsel,
532
Soffgrupp, 3 delar, röd konstläderklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Okänd svensk designer, biblioteksbord, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal,
535
Okänd svensk designer, biblioteksbord, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Okänd svensk designer, stolar 4 st, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal,
536
Okänd svensk designer, stolar 4 st, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Snedklaffsekretär, mahogny, England, George III, 1700-talets slut, 4 lådor samt skrivklaff bakom vilken inredning med små lådor och rum,
541
Snedklaffsekretär, mahogny, England, George III, 1700-talets slut, 4 lådor samt skrivklaff bakom vilken inredning med små lådor och rum,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1950-60-tal, soffbord, teak,
542
Okänd designer, 1950-60-tal, soffbord, teak,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1950-60-tal, nattygsbord, teak, låda i sarg,
543
Okänd designer, 1950-60-tal, nattygsbord, teak, låda i sarg,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1950-60-tal, byrå teak,
559
Okänd designer, 1950-60-tal, byrå teak,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Soffa, 3-sits, Howardmodell, vinröd klädsel, framben med hjultrissor, enligt uppgift inköpt på NK,
578
Soffa, 3-sits, Howardmodell, vinröd klädsel, framben med hjultrissor, enligt uppgift inköpt på NK,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Prydnadsbord, bemålat trä, Louis XV-stil,
582
Prydnadsbord, bemålat trä, Louis XV-stil,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd designer för Gislaved produkter, arbetsstol, industridesign,
597
Okänd designer för Gislaved produkter, arbetsstol, industridesign,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd designer för Illums Boligshus, Köpenhamn, fotpall/taburett, teak med svart skinnklädsel,
599
Okänd designer för Illums Boligshus, Köpenhamn, fotpall/taburett, teak med svart skinnklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd designer, soffbord, bok med glasskiva,
601
Okänd designer, soffbord, bok med glasskiva,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Okänd designer, soffbord, bok med glasskiva,
602
Okänd designer, soffbord, bok med glasskiva,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1940-50-tal, soffa,
608
Okänd designer, 1940-50-tal, soffa,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Soffbord, svartlackerad alm med 9 plattor i serpentinsten,
621
Soffbord, svartlackerad alm med 9 plattor i serpentinsten,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Stolar, ett par, grönlackerat och bronserat trä,
625
Stolar, ett par, grönlackerat och bronserat trä,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Nattygsbord, 1 par, grönlackerat och bronserat trä,
627
Nattygsbord, 1 par, grönlackerat och bronserat trä,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Okänd designer för Kristensen & Kristensen, mat/konferensbord, bonat trä på svetsat järnunderrede,
628
Okänd designer för Kristensen & Kristensen, mat/konferensbord, bonat trä på svetsat järnunderrede,
Slutpris4 600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Okänd designer för Kristensen & Kristensen, stolar, 10 st, järn,
629
Okänd designer för Kristensen & Kristensen, stolar, 10 st, järn,
Slutpris13 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Avslutad
Cayouette, Francis för IKEA, bokhylla, svartlackerat trä,
630
Cayouette, Francis för IKEA, bokhylla, svartlackerat trä,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Stolar, 1 par, skuren valnöt, oscarianska, 1800-talets slut,
635
Stolar, 1 par, skuren valnöt, oscarianska, 1800-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd designer, soffbord, teak på kromat underrede,
641
Okänd designer, soffbord, teak på kromat underrede,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Soffbord, bemålat trä, 1950-60-tal,
642
Soffbord, bemålat trä, 1950-60-tal,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd designer för Gyllensvaans Möbler, Kättilstorp, byrå, teak och svartlackerat trä,
643
Okänd designer för Gyllensvaans Möbler, Kättilstorp, byrå, teak och svartlackerat trä,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Fåtöljer, 1 par, skuret och bonat trä med senapsfärgad, djuphäftad sammetsklädsel,
713
Fåtöljer, 1 par, skuret och bonat trä med senapsfärgad, djuphäftad sammetsklädsel,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Okänd designer, soffbord, betong (!) på underrede i ek,
714
Okänd designer, soffbord, betong (!) på underrede i ek,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.