Väggspegel, förgyllt trä och stuck, 1900-talets mitt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Käpp, trä med mässingbeslag, 1800-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Blyinfattat fönster, svagt gröntonat glas, 1600-tal (?),
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Hålslev, mässing, 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sarpaneva, Timo för Opa Oy Mikkeli, Finland, plunta, rostfritt stål,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för GAB, askfat, silver med bakelitbotte, reliefdekor av vikingar,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Enarmad bandit, Aristocrat Tic Tac Toe,
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Enarmad bandit, Aristocrat Gold Star, 1970-80-tal,
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Spelkonsol, Atari Theater "Break Out" (Consolette),
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Gafflar, 4 st, silverskaft med förgyllda ståltenar, 18-1900-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fruktbestick, 12 + 12 st, nysilver med pärlemorskaft,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Golvur ek, England, George III, 1700-talets slut,
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Bäcken, tenn, Birch & Villers, London, omkring 1780,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Stort parti nysilver mm,
Stort parti nysilver mm,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Kakburk, lackerad plåt, 1950-tal, möjligen Triett,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Skrin, mässingsklätt trä, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, modell snarlik Ivar Ålenius Björks "Liljan",
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Underrede till Tazza, förgylld brons, 1800-talets mitt,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets mitt, skulpturer, 1 par, bemålad metall, gallisk krigare med hustru,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Just Andersen, Ib, 4 delar metall;
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Spegel, förgyllt trä och stuck, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Spegel, förgyllt trä och stuck, modern tillverkning,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Spegel, Eden Spegel, Gustafs, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Resväska, Kaiserbach,
Resväska, Kaiserbach,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Banjobarometer, mahogny, sekelskiftet 1900, Walterston & Co, Edinburgh,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Förvaringskärl, papier-maché-klädd rotting, Indien,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Tripod, brons med kristallkupa, empirestil, modern tillverkning
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Väggspegel, fur, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Herrcykel, Crescent Sport Racer,
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Damcykel, Crescent Världsmästarcykeln,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Solur, Ölandssten, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Väggspegel, förgyllt trä och stuck, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Balja, koppar, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Väggur, laminat, "Kensington Station",
770
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, kakburk, lackerad plåt,
775
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti tv-spel, 1 låda,
Parti tv-spel, 1 låda,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väggplåt, mässing, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK