- SkulpturRensa filter
Wysocki, Stanislaw (Stan Wys), skulptur, patinerad brons på marmorsockel, stående kvinnogestalt,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Wysocki, Stanislaw (Stan Wys), skulptur, patinerad och högglanspolerad brons på marmorsockel, stående kvinnogestalt,
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Wysocki, Stanislaw (Stan Wys), skulptur, patinerad och högglanspolerad brons på träsockel,
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Wysocki, Stanislaw (Stan Wys), skulptur, patinerad brons på (senare?) granitsockel, stående kvinnogestalt,
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Slutpris8 000 SEK
Värdering9 000 - 10 000 SEK
Wåhlström, Ann för Kosta Boda, objekt, 6 st, sandgjutet glas, sjöstjärnor,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Johansfors, skulptur, gjutet glas,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, figurin, blåglaserat stengods, guldfasan,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Qvarsebo, Thomas, skulptur, terrakotta, stående akt,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd konstnär för Goebel, figurin, terrakotta, sittande akt,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Amulett, skuren Jade, sittande buddha,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skulptur, delvis förgylld brons, sittande Buddha,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Prischl, Adolf för Goldscheider, väggmask, delvis bemålad terrakotta,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets mitt, skulpturer, 1 par, bemålad metall, gallisk krigare med hustru,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Karaff, slipad kristall med silvermontage,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Andersen, H C, skulptur/väggrelief, , smide, mask,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Skulptur/bänk, laserat trä, bedjande man,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Skulptur/bänk, skuret och bemålat trä, liggande elefant
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Keramia, Tjeckoslovakien, 1920-30-tal, skulptur, glaserad terrakotta, kvinna med kärve,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Relief, gips, "L'Inconnue de la Seine",
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 - 600 SEK
796
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
806
Ahlefeldt-Laurvig, Michael, egen verkstad Nädhult, skulpturer, 2 st, glas,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
815
Hummel, Maria för Wilhelm Goebel, figuriner, 2 st, bemålat flintgods,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
826
Vallien, Bertil för Kosta Boda Atelier, skulptur, sandgjutet glas, båtformad,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
827
Larson, Lisa för Gustafsberg Studio, skulptur, delvis glaserat stengods, "Emma",
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
828
Okänd designer för Royal Dux, figurin, delvis bemålat porslin,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK