Ljusstakar, 1 par, mässing, barockstil, 1900-talets mitt,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Serveringskanna, koppar med smideshandtag, sengustaviansk, sekelskiftet 1800,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sänghimmel, förgylld metall, empirestil, 1800-talets slut,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Herdestav, trä med metallbeslag, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Stilettkäpp, trä och horn med metallbeslag,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Quistgaard, Jens Harald, spatserkäpp, palisander med läderrem,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Käpp, hajryggrad (!) och ben,
Käpp, hajryggrad (!) och ben,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Käpp, bambu med silver(?)montage, antagligen Kina, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Käpp, hardwood med silverkrycka, 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Käpp, horn, antagligen oryx,
Käpp, horn, antagligen oryx,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Käpp, bambu och horn med silverbeslag, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Käpp, hardwood med nysilvermontage,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Besticksuppsättning, nysilver, svensk spetsig,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Tvättkorg, rotting, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lykta, brunmålat trä och glas, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Nylund, Gunnar, skålfat, brons, dekor av fiskar och vattenväxter,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Leksak, litograferad plåt, urverksdriven, "Jumbo",
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Nilavilakku, brons, Sydindien, 18-1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Väggur, förgyllt trä och stuck, rokokostil, Weterstrand, Töreboda
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väggspegel, förgyllt trä och stuck, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Hundkoppel (?), läder och metall, Frankrike, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Besman, svarvat trä och smide, 16-1700-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Höglund, Erik för Boda, karaff, bruntonad glasmassa,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Käpp, trä med mässingbeslag, 1800-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Blyinfattat fönster, svagt gröntonat glas, 1600-tal (?),
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Hålslev, mässing, 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Väggur, förgyllt trä och stuck, rokokostil,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sarpaneva, Timo för Opa Oy Mikkeli, Finland, plunta, rostfritt stål,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Data/axelremsväska, canvas med läderdetaljer, Baron,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Golvur, vitlackerat trä, 1800-talets mitt eller 2 hälft,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Relief, skuret trä, Indien, 1900-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Golvur, ek, England George IV, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Astronomiskt teleskop i låda, COCO,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Enarmad bandit, Aristocrat Tic Tac Toe,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Enarmad bandit, Aristocrat Gold Star, 1970-80-tal,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Spelkonsol, Atari Theater "Break Out" (Consolette),
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Spelmaskin, Jennings Sun Chief, 25 cent,
Slutpris9 000 SEK
Värdering8 500 - 9 000 SEK
Skrin, trä, allmogearbete, 1800-tal, dekor av karvsnitt,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, badrumsskåp, lackerad metall,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slaga samt hästsko, trä, allmogearbeten,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK