35 Dotremont, Christian, litografi, "De pluie en pluie noire mais de plus en plus orageuse" 1977, signerad och numrerad 30/100, 76 x 56 cm, Dotremont grundade,
tillsamman med Karel Appel och Constant (Nieuwenhuys) 1948 konstnärsgruppen COBRA vilken tog namn efter skaparnas hemstäder; COpenhagen, BRuxelles och Amsterdam
Estimate | 4,200 - 4,400 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |
*Droit de Suite applies |