755 Ragoutsked, så kallad potageske, silver, Danmark, 1700-tal, stämplad Köpenhamn 1779, längd 37 cm, vikt 245 gram, med familjen Mallings stämplade vapensköld, angående denna se utrop 753
Estimate | 1,100 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |