268 Lockskål, fajans, Marieberg, Ehrenreichs period 1759-62, dekor av polykroma, naturalistiska grenar och blommor, dia 19 cm, lock med lagat nagg, skål med omfattande lagningar
Estimate | 1,100 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |