267 Sockerskrin, porslin, Königliches Porzellan-Fabrik Meissen omkring 1722-23, sockerskrin, avlångt oktogonal form, polykrom och förgylld dekor av ryttare mm, blå underglasyr KPF, l 11 cm, smärre skador
Estimate | 9,000 - 10,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |