554 Malmström, Henning, pastell, stilleben med orrtupp och frukter, signerad och daterad 1933, a tergo etikett från Skånes Konstförening Malmö, synlig pappersstorlek 72 x 62 cm
, proveniens: adliga ätten von Seth, Lyby och Marielund
Estimate | 1,900 - 2,000 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |