297 Matskedar, 4 st, okända mästare, 1700-talets 2 hälft, fiolskaft med mittås, 3 st stämplade RM 1776 respektive 1777, 1 stämplad JS (?), l 21 cm, total vikt 200 gram
Estimate | 1,100 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |