179 Spegellampett till 2 ljus, förgyllt trä och stuck, högklassigt arbete i empire, omkring 1820, originalglas, brännstämplat IMB för Johan Martin Berg,
spegelfabrikör i Göteborg 1803- ca 1837b 56, krön med omfattande skador, ljusarmar saknas
Estimate | 1,100 - 1,200 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |