248 Kaffekanna, silver med svärtat träskaft, empire, 1800-talets 1 hälft, tunnformad, slät på 3 bladhölstrade lejontassar, stämplad Otto Magnus Krook Nyköping 1820, h 21 cm, vikt 420 gram, bucklor
Estimate | 2,200 - 2,400 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |