216 Zarf, silver, osmanska riket, sekelskiftet 1900, graverad dekor av vapen, byggnad mm, invändigt förgylld, stämplad med Abdulhamids II tughra samt oidentifierad stämpel, h 4 cm, vikt 25 gram
Estimate | 500 - 600 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |