65 Kanna, silver med rottinglindat handtag, Ryssland, 1900-talets början, slät med uttag för sil (?), stämplar för Michail och Semen Grachev, St. Petersburg 1908-1917 under Kejserlig
Hovleverantörsstämpel, h 13 cm, vikt 240 gram, initialer AB
Estimate | 3,200 - 3,400 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |