Lowest lot number
- MöblerClear filters
Est300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, 1940-50-tal, nattygsbord, 1 par, valnöt och bonad bok,
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Armstolar, 1 par, skuret och bemålat trä, gustavianska, sannolikt Stockholmsarbeten 1770-80-tal, rund rygg med humlekvist,
Est10,000 - 12,000 SEK
Jelinek, Johanna för IKEA, snurrstol, Torbjörn,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Wikkelsø, Illum för N Eilersen, soffbord, palisander, "Capella",
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd designer, 1960-tal, tidskriftshållare, fur med canvasklädsel,
Est200 - 300 SEK
Lampbord, 1 par, mahogny, 1900-talets 2 hälft,
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Fotpall, björk, empirestil, 1900-talets 1 hälft,
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd dansk designer, soffbord, fruktträ (?), 1950-tal,
Est300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, 1960-tal, soffbord palisander med kakelplattor,
Est200 - 300 SEK
789
Okänd designer för Gemla, Diö, armstolar, 5 st, bonat böjträ,
Est600 - 800 SEK
Est600 - 800 SEK
Est600 - 800 SEK