Lowest lot number
- Måleri & GrafikClear filters
Lourak, Chiger, olja, stilleben,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Lourak, Chiger, olja, veranda,
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Sejg, Johan, olja, häst i landskap,
Est200 - 300 SEK
Meyer Andersen, Johannes, olja, hästkärra på landsväg, signerad,
Est200 - 300 SEK
Danchin, Léon, etsning, handkolorerad, Springer Spanielar med fasantupp,
Est600 - 800 SEK
Danchin, Léon, etsning, handkolorerad, Field Spaniel med kricka,
Est600 - 800 SEK
Vikbladh, Bo, färglito, "Torso"
Est300 - 400 SEK
Fagerström, Hans, färglito, Fågelholmen Steninge,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, interiör med herrar i renässansdräkt,
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Zimmer, Hans Peter, pastell, komposition, 1960-tal,
Final bid5,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Lindqvist, Rudolf, olja, stilleben,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Ikon, tempera på trä, grekisk ortodox, sekelskiftet 1900, Kristus,
Est500 - 600 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, stilleben med ostron och champagne,
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Reklamfotografier, 3 st, 1950-tal, "Tender Trap"
Est500 - 600 SEK
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd dansk konstnär, olja, auktion,
Est200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets 1 hälft, linjeetsningar, 2 st, handkolorerade; "Veduta dei Antichi Castelli presso Canero" respektiveVeduta Generale delle Isole Borromee",
Est1,000 - 1,200 SEK
Bolt, Niels Peter, pastell, blomsterstilleben,
Est400 - 500 SEK
Svendsen, Frederik Vilhelm, olja, interiör,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd konstnär, olja, båtar på strand,
Est400 - 500 SEK
Okänd indo-persisk konstnär, 1900-tal, gouache på siden, komposition med personer och djur,
Est400 - 500 SEK
Korlind, Einar Nielsen, olja, kustlandskap, Bornholm,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Verid, Lucien, olja, Madonnan med Barnet,
Est400 - 500 SEK
Anstensen, K W, pastell, Storm Varberg,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd konstnär, akvareller, 2 st, Marstrandsmotiv,
Est300 - 400 SEK
Kopparstick, De Stad Nymegen (Nijmegen) 1740,
Est200 - 300 SEK
Ljunggren, Reinhold, färglito, stilleben med flöten och vette,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Bonfanti, Arturo, färgserigrafi, komposition,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Arnesen, Frank, relief, blästrat och bemålat trä, figurkomposition
Final bid200 SEK
Est300 - 500 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 500 SEK
Arnesen, Frank, relief, blästrat och bemålat trä, figurkomposition,
Final bid150 SEK
Est300 - 500 SEK
Marini, Marino, efter honom, färglito, "Cheval et Acrobate",
Final bid500 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Frieberg, Gunnel, färglinoleumsnitt, "Flicka med apelsinkorg,",
Est300 - 400 SEK
Zetterholm, Torbjörn, färgträsnitt, "Änder",
Est300 - 400 SEK
Lindberg, Ulla-Monica, färgetsning, Cabaret,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Poster, offset, John Lennon - The Imagine Series 1971,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Bengtsson, Walter, färglito, Målkalas,
Est200 - 300 SEK