Parti minnesmynt, 925/1000 silver, total vikt 520 gram
Final bid2,400 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Parti minnesmynt och medaljer, 925/1000 silver, total vikt 345 gram,
Final bid1,400 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Parti 1- och 2-kronor, Oskar II, total vikt 525 gram,
Final bid2,200 SEK
Est1,800 SEK
Parti silvermynt, Gustav VI Adolf, total vikt 1450 gram
Final bid2,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Parti 5-kronor, Gustav VI Adolf, total vikt 1390 gram,
Final bid2,600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Parti silvermynt, Gustav V, total vikt 1345 gram,
Final bid2,600 SEK
Est2,800 - 3,000 SEK
Silvermynt, 13 st, 16-1800-tal,
Final bid1,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Silvermynt 5 + 2 st, Bermuda, 925/1000 silver, total vikt 239 gram,
Final bid800 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Parti smycken och bijouterier,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer, antagligen Finland, hänge silver,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Bägare, silver, svagt trumpetformad på låg fot, stämplad Peter Gillberg Varberg 1766,
Est1,800 - 2,000 SEK
Såsslev, silver, King's Patern, stämplad Michael Olof Barkman Varberg 1848,
Est400 - 500 SEK
Strösked, silver, variant av gammalfransk modell, stämplad Michael Olof Barkman Varberg 1847,
Est400 - 500 SEK
Öman, Martin, egen verkstad, halslänk, stämplad Halmstad 1991,
Final bid800 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Spatserkäppar, 4 st, trä,
799
Spatserkäppar, 4 st, trä,
Est400 - 500 SEK
Parti smycken och bijouterier, delvis silver
831
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, halsband, silver,
832
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK