Okänd konstnär, 18-1900-tal, olja, utsikt från Posillipo mot Castel' Ovo med Vesuvius i fonden,
Est4,000 - 5,000 SEK
Okänd engelsk konstnär, olja, lokomotivet LNER "Queen of the Scots",
Est4,000 - 5,000 SEK
Jörlefjord, Tyrone, olja, Mandarinänder,
Est400 - 500 SEK
Höglund, Karl, färglito, Vaxholmsbåt,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Qvarsebo, Mikael, färgserigrafi, koposition med kvinnoansikte,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Agostini, Tony, färgito, stilleben,
Est300 - 400 SEK
Strüwer, Ardy, färglito, 'New York',
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Panitzsch, Robert, olja, interiör med läsande kvinna,
Final bid1,100 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Frifarare, Arne, olja, komposition med medeltida stad, signerad,
Final bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Simony Jensen, Oluf, olja, ostronätande munk,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Roka, Charles, olja, barbröstad kvinna,
Est5,000 - 6,000 SEK
Nash, Jörgen, färglito, "Vingeslag over vandet",
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Liljebladh, Birgitta, etsning, figurkomposition,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Andersson, Ragnar, olja, "I kostallet", signerad och daterad 82,
Est1,200 - 1,500 SEK
Erixson, Sven X:et, färglito, Stenbrottets andar I,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd engelsk konstnär, olja, Flower 1, otydligt signerad
Est300 - 400 SEK
Est600 - 800 SEK
Lundh, Peter P, fotografier, 8 st, inramade, 1900-talets början,
Est2,200 - 2,400 SEK
Nell, Eugen, gouache, kvinnoporträtt, signerad Nell och daterad 1956,
Est200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, Torgstånd, otydligt signerad,
Est200 - 300 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Gordon, Jon, serigrafi (?) på duk, "Sophie Smoking" (Sophie Anderton), signerad och daterad 2003 a tergo,
Est800 - 1,000 SEK
Karta, kopparstucken, Asia, omkring 1820,
Est300 - 400 SEK
Undabeytia, Ramiro, färgakvatint, "Céramica"
Est200 - 300 SEK
Torsslow, Sten Harald, olja, landsväg med vallflicka,
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Okänd konstnär, olja, Rosenborgs Slottspark, Köpenhamn,
Est200 - 300 SEK
Smetana, Monica, olja, lekande barn,
Est400 - 500 SEK
Valentinusen, Christian, olja, fiskare på strand,
Est200 - 300 SEK
Engelfelt, Frederik, olja, motiv från espergärde mot Helsingör med Kronborg Slott i fonden,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Nilson, Severin, olja, sommarlandskap med höns och höstackar,
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Norrgren, Maja, olja, klippor vid Marstrand,
Est400 - 500 SEK
Norrgren, Maja, olja, skogsparti,
Est200 - 300 SEK
Okänd dansk konstnär, 1800-talets 2 hälft, olja, kustparti vid Kronborg Slott,
Est1,200 - 1,500 SEK
Okänd konstnär, 1700-talets 1 hälft eller mitt, olja, porträtt av flicka med blommor,
Est3,000 - 4,000 SEK
Qvarsebo, Michael, färgserigrafi, Torso,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Ring, Ragnar, olja, "Tång - Stormfynd",
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Svipdag, Elin, oljemålningar, 5 st, oinramade,
Est400 - 500 SEK
Est600 - 800 SEK
Miró, Joan, litograferad poster, Miró, Fondation Maeght 1968,
Est600 - 800 SEK
Olson, Axel, färglito, komposition med händer,
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Almqvist, Ester, sepiateckning, "Motorbåtar på hemväg"
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Nilsson, Bert-Johnny, färgetsning, surrealistisk komposition med kvinnor,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Hardaga, Tarik, olja med applikation, dekor av väckarur, signerad och a tergo daterad 03,
Final bid1,300 SEK
Est600 - 800 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal, olja, bild från dansk-svensk militärövning,
Final bid600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Konow, Jurgen von, olja, motiv från Stenhuggeriet,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 800 SEK
Konow, Jurgen von, olja, Morgon i hamnen - motiv från Grötvik,
Est1,500 - 2,000 SEK
Jönsson, Barbro, olja, Sommartids entré,
Est800 - 1,000 SEK